EKOPark Liberec má největší blátivou kuchyni v kraji.
Na konec školního roku chystá velkolepou oslavu s názvem Den bláta a vstupné zdarma.

Liberec, 27. 6. 2017

K příležitosti konce školního roku a mezinárodního dne bláta se ve čtvrtek 29. června se chystá velkolepá oslava s názvem Den bláta v EKOParku. Na této akci EKOPark představí nové vodní ekohrátky a obří blátivou kuchyni s restaurací, která je svého druhu pravděpodobně největší v kraji. Celodenním originálním programem chce EKOPark v rámci svého projektu „Přírodní učebna“ školám nabídnout alternativu za školní lavice a všem lidem ukázat, že „hlína není špína“.

Ve čtvrtek 29. 6. bude všem dětem v EKOParku povoleno trhat, drolit, strouhat, nalévat, vylévat, míchat, přesypávat, krájet, válet, mačkat a ušpinit se!

Všichni návštěvníci se můžou těšit na obří blátivou kuchyň, hit letošního léta – vodní ekohrátky, malování blátem, ekodílničky, tvoření z hlíny, blátivé obtisky, vzdělávací program ze mě je země aneb tajemství hlíny, stromové obličeje z bláta, přehlídka blátivých koláčků a mnoho dalšího.

V dopoledních časech je program určen pro školní kolektivy a předškoláky, případně i záškoláky s rodiči. Pro širokou veřejnost bude program připraven od 13 do 18 hodin.
Jednotné vstupné je 60 Kč za osob. Nechodící děti mají vstup zdarma. Akce se koná za každého počasí.

Proč se připomíná 29. 6. Mezinárodní den bláta?

Kontakt s blátem má blahodárný vliv nejen na děti. Rozvíjí jemnou motoriku a přirozeně posiluje imunitu. Akce Den bláta v EKOParku má připomenout, že „hlína není špína“ a imunita se buduje a trénuje, ne získává. Bohužel dnešní sterilní svět většině dětí zdravý kořínek příliš nedopřeje.

O Přírodní učebně v EKOParku

Přírodní učebna v EKOParku nabízí pedagogům alternativu za klasické vyučování v lavicích. Zastáváme postoj, že výuka o přírodě by měla probíhat zážitkovou formou a přímo v přírodě, což může napomoci nejmladším generacím uvědomit si sounáležitost s životním prostředím a správně uchopit vzájemné negativní i pozitivní interakce a uzpůsobit tomu svá budoucí jednání. V průběhu školního roku je možné EKOPark navštěvovat v rámci organizovaných tematických programů nebo inspirativní prostor využít k vlastní výuce. Sdělila Michaela Pompová – projektová manažerka EKOParku Liberec.

V pátek 30. 6. 2017 má každé dítě za doprovodu dospělé osoby vstup do EKOParku ZDARMA.

Více informací akcích Prvního volnočasového EKOParku Liberec najdete na webových stránkách www.ekoparkliberec.cz a na facebookovém profilu  www.facebook.com/ekoparkliberec.

EKOPark je otevřen za příznivého počasí od 10 do 18 hodin, červenec – srpen od 9 do 19 hodin.


Kontakt:

Michaela Pompová | Projektový manažer | +420 775 454 234 | pompova@ekoparkliberec.cz

TZ: EKOPark Liberec má největší blátivou kuchyni v kraji.