První volnočasový EKOPark již brzy v Liberci

Téměř v centru Liberce roste přírodní EKOPark o rozloze 10.000m2 zaměřený na ekologii, sport a aktivní odpočinek. „Hodláme vytáhnout rodiny s dětmi z nákupních center, kde tráví víkendy, do přírody, k nám do EKOParku“ informuje Stanislav Šťastný, pro kterého je EKOPark splněným klukovským snem.

Volný čas není nuda
EKOPark by svým návštěvníkům měl nabídnout sportovní a relaxační prvky určené pro ekopobyt v přírodě. „U nás v EKOParku si každý najde své místo. Máme v plánu piknikové paloučky, zóny pro grilování a aktivní relaxaci“ sdělil Šťastný, který je jednatelem firmy SunGarden.cz, zabývající se již 16 let zahradní architekturou. Mimo zmiňované plány, bychom měli v parku nalézt i místa pro pozorování a naslouchání zvukům přírody, naučné přírodovědné stezky pro děti. „Chceme dětem ukázat, jak vypadá hmyzí život, proto pro ně připravujeme interaktivní hmyzí hotely a čmelíny“ doplňuje Šťastný.

Pro sportovní účely budou v parku k dispozici crossfitové aktivity jako např. venkovní posilovna pro procvičení celého těla, malý lanový překážkový park pro děti ve výšce 0,5m. EKOPark nabídne možnost pořádat přednášky, workshopy, letní promítání, víkendové akce, příměstské tábory, volnočasové aktivity, tvůrčí, výtvarné, sportovní a vzdělávací kurzy v přírodě.

Vzrušení v korunách stromů.
Unikátností parku budou dřevěné vyhlídkové rozhledny umístěné v „korunách stromů“. Laické i odborné veřejnosti (ekologům, ornitologům a přírodovědcům) nabídnou jedinečnou možnost pozorovaní ptactva, přírody, ekosystému a života v parku z korun stromů, kam by se jinak obtížně dostávali. Dobrodruzi budou moci využít tyto vyhlídkové rozhledny i pro možnost přespání ve volné přírodě pod širým nebem. Vyhlídkové rozhledny budou naprosto ekologické a konstruovány s respektem k ochraně přírody. Konstrukce nijak nebudou nezasahovat do stromů jelikož jsou navrženy tak, aby jim neškodily a stromy mohly pokračovat ve svém růstu.

Tisková zpráva EKOParku