TISKOVÁ ZPRÁVA

EKOPark Liberec sází na originalitu.
V Liberci se uskuteční historicky 1. ročník volnočasových RETRO GAMES.

Liberec, 05. 09. 2017

K příležitosti oslav začátku školního roku a v rámci projektu Buď FIT s EKOParkem, se na neděli 10. 9. 2017 od 13 hodin chystá v EKOParku historicky 1. ročník volnočasových Retro Games. Jedná se již o třetí akci v letošním roce, která svým zcela originálním způsobem motivuje lidi k aktivnímu trávení volného času v přírodě s rodinou a přáteli bez nutnosti používání online přístrojů. Na nedělní akci se všichni návštěvníci vrátí do minulých let a zažijí alespoň na chvíli, jak trávily volný čas „Husákovy děti“. Vstupné na akci 60 Kč za osobu zahrnuje celodenní vstupné do EKOParku s možností návratu. Každý kdo na akci přijde v retro oblečení 80.–90. let dostane u vstupu dárek.

„Na tuhle akci se osobně velmi těším. Díky ní se vracím zpátky do vzpomínek mého dětství plné her, kamarádů a volnosti. Má myšlenka vybudovat EKOPark Liberec má kořeny právě tam.“ Sdělil Stanislav Šťastný – majitel a tvůrce EKOParku.

„Hlavním cílem nedělní retro akce je zábava.  Chceme mladším generacím ukázat, že se čtyřicátníci ještě stále umí bavit i bez potřeby být stále online. Chceme dětem ukázat, že jsme dlouhé chvíle o hodinách nekrátili roztáčením spinneru, o přestávce žádné mobily, ale skákací guma, céčka, rubikovka, karty nebo kuličky.“ Doplnila Michaela Pompová – projektová manažerka EKOParku Liberec.

Na nedělní akci je pro návštěvníky připraven bohatý program. Zábavu odstartuje Nedělní chvilka poezie a spartakiádní rozcvička. Návštěvníci se dále mohou těšit na taneční vystoupení z kultovního filmu Hříšný tanec či Diskopříběh, zábavnou hru Šest ran do klobouku či diskohrátky s módní přehlídkou. V průběhu celého odpoledne bude možné soutěžit ve sportovních disciplínách například ve skákání gumy, cvrnkané, skákání panáka, házení houby na tabuli či výdrži v hula hoop. Na brannou výchovu místo tělocviku si zavzpomínáme díky běhu v maskách v korunách stromů pod názvem Partyzánský samopal. Na akci samozřejmě nebude chybět TUZEX s podpultovým zbožím a céčky s nákupem za bony, které seženete jen u veksláků. Celou atmosféru dokreslí výstava retro artefaktů včetně auta veřejné bezpečnosti, sanitního vozu a stylové nedělní občerstvení.

Více informací o akcích Prvního volnočasového EKOParku Liberec najdete na webových stránkách www.ekoparkliberec.cz a na facebookovém profilu  www.facebook.com/ekoparkliberec.

Kontakt:
Michaela Pompová | Projektový manažer | +420 775 454 234 | pompova@ekoparkliberec.cz

Tisková zpráva – 1. ročník volnočasových Retro Games v EKOParku Liberec